Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykryta "zgłoszeniówka"

Data publikacji 03.05.2008

Kryminalni z Żoliborza potrzebowali zaledwie kilku dni na rozpracowanie sprawy fikcyjnej kradzieży samochodu. 43-letnia Joanna G. chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie od ubezpieczyciela. Sprawdzenie informacji przekazanych przez rzekomą "pokrzywdzoną" pozwoliło na stwierdzenie, że wersja zdarzeń przedstawiana przez kobietę nie jest prawdziwa. Sprawczyni usłyszała mi.in. zarzut składania fałszywych zeznań. Grozi jej nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę do policjantów z komisariatu przy ulicy Rydygiera zgłosiła się 43-letnie Joanna G. Kobieta złożył zawiadomienie o kradzieży należącego do niej Renaulta. W trakcie rozmowy z przyjmującym zgłoszenie policjantem, bardzo dokładnie opisała okoliczności zdarzenia. Z jej relacji wynikało, że o północy zaparkowała auto przy ulicy Kochanowskiego, a następnego dnia, późnym wieczorem, gdy przyszła w to miejsce, pojazdu już nie było.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o kradzieży, sprawą zajęli się żoliborscy policjanci. Kryminalni przeprowadzili dokładną analizę zebranych materiałów i nabrali podejrzeń, że rzekoma kradzież mogła wcale nie mieć miejsca. Wkrótce byli pewni, że mają do czynienia z tak zwaną "zgłoszeniówką". Wtedy ponownie wezwali i przesłuchali 43-latkę. Joanna G. nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

Joanna G. usłyszała zarzut składania fałszywych zeznań. Odpowie też za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz za oszustwo wyłudzenia odszkodowania z zakładu ubezpieczeniowego. Grozi jej nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony