Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli seniorce

Data publikacji 11.02.2021

Niskie temperatury i trudne warunki pogodowe sprawiają, że priorytetem policjantów jest pomoc osobom znajdującym się w okolicznościach, które zagrażają ich zdrowiu, a niekiedy i życiu. Dzielnicowi z Medyki pomogli starszej, schorowanej i samotnie mieszkającej seniorce. Funkcjonariusze odśnieżyli posesję 75-letniej kobiety i przynieśli opał do jej mieszkania.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Medyce mieli informację, że starsza, schorowana i samotnie mieszkająca kobieta może potrzebować pomocy. Wczoraj pojechali do miejscowości Siedliska, aby sprawdzić sytuację życiową seniorki. Kiedy dojechali na miejsce, drzwi do domu otworzyła im 75-latka, która poruszała się o balkoniku.

Niskie temperatury oraz intensywne opady śniegu spowodowały, że posesja starszej pani była zaśnieżona, a w jej domu było zimno. Dzielnicowi odśnieżyli wejście do budynku seniorki i przynieśli opał do mieszkania.

Poinformowali 75-latkę, gdzie może uzyskać dodatkowe wsparcie oraz zostawili numery telefonów do komisariatu oraz instytucji niosących pomoc. Dodatkowo o sytuacji życiowej seniorki, dzielnicowy poinformował także pracowników socjalnych.

Zwracamy się z apelem, aby nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony