Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 16-latek wracał motorowerem z dyskoteki

Data publikacji 03.05.2008

Promil alkoholu w organizmie miał 16-latek, którego policjanci z posterunku w Wiązownicy wczoraj w Mołodyczu zatrzymali do kontroli drogowej. Pijany nastolatek wracał nocą z dyskoteki wioząc kolegę. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Było kilka minut po północy. Dwaj chłopcy jechali motorowerem przez las, a kierujący z trudem panował nad pojazdem. Reakcja policjantów na to mogła być jedna - zatrzymanie do kontroli. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Od młodego człowieka czuć było alkohol. A kiedy już dmuchnął w alkotest ten wskazał promil alkoholu w organizmie.

Okazało się, że kierowca motoroweru simson ma zaledwie 16 lat. Wiózł młodszego o rok kolegę, który jednak był trzeźwy. Obaj zostali przekazani rodzicom, a jednoślad trafił na policyjny parking. Po południu, w  obecności rodziców, policjanci przesłuchali 16-latka. Młody człowiek przyznał się do picia wódki wraz z kolegami podczas dyskoteki w Radawie. Wracał z dyskoteki do domu, gdy zatrzymał go policyjny patrol.

Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.
Powrót na górę strony