Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies pogryzł dziecko

Data publikacji 03.05.2008

9-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa, który zerwał się z łańcucha. Dziecko zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala w Szczecinie. Ma rany w okolicy głowy. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny, nie zagrażający życiu. 2-letni mieszaniec owczarka niemieckiego został przekazany do dyspozycji służb weterynaryjnych celem przeprowadzenia obserwacji. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Maszewo. Pokrzywdzoną jest 9-letnia dziewczynka, która została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Szczecinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka przebywała z rodzicami gościnie u swojej rodziny. W momencie zdarzenia dziewczynka bawiła się na podwórzu sąsiedniej posesji z dzieckiem tam mieszkającym. W pewnym momencie w rejon, w którym przebywały dzieci podbiegł 2-letni mieszaniec owczarka niemieckiego, uwiązany na tyłach posesji, który zerwał się z łańcucha. Pies zaczął gonić znajdujące się na podwórzu kury. Dziewczynki miały zacząć go odganiać i wówczas zwierze zaatakowało goszczącą tam z wizytą dziewczynkę.

Pies został przekazany do dyspozycji służb weterynaryjnych celem przeprowadzenia obserwacji. Dziewczynka jest pod opieką lekarską w szpitalu. Dziecko ma rany w okolicy głowy. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny, nie zagrażający życiu. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia przez policjantów oraz prokuratora.
Powrót na górę strony