Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 3 listami gończymi i ENA zatrzymany dzięki śląskim "Łowcom Głów"

Data publikacji 11.02.2021

Śląscy „Łowcy Głów” wspólnie z oficerami Enfast Komendy Głównej Policji doprowadzili do zatrzymania poza granicami kraju 21-latka poszukiwanego 3 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Śledczy wytropili mężczyznę w Holandii, gdzie ukrywał się przed organami ścigania. W ten sposób chciał uniknąć kary więzienia za usiłowanie zabójstwa oraz inne przestępstwa. Teraz czeka go ekstradycja do kraju.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadzili do zatrzymania 21-latka z Częstochowy poszukiwanego 3 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna od połowy 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kary więzienia za usiłowanie zabójstwa, uszkodzenie ciała oraz przestępstwo przeciwko mieniu. Od tego czasu 21-latrek wielokrotnie zmieniał swoje miejsca pobytu.

Śledczy ustalili, że może on ukrywać się poza granicami kraju. Trop prowadził policjantów do Królestwa Zjednoczonych Niderlandów, gdzie, jak się okazało, mężczyzna przebywał. Końcem listopada ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Częstochowie, wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Śląscy kryminalni nawiązali współpracę z oficerami  Enfast Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, za którego pośrednictwem przekazano zebrane i posiadane informacje bezpośrednio stronie holenderskiej. W wyniku wspólnych działań policjantów z Polski i Holandii początkiem lutego poszukiwany 21-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Amsterdamu.

Wczoraj mężczyzna został aresztowany przez holenderski sąd. Obecnie została uruchomiona procedura jego ekstradycji do kraju.

Logo Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Powrót na górę strony