Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy dzielnicowego uratowano 53-latka

Data publikacji 11.02.2021

Dzięki szybkiej reakcji i pomocy ze strony dzielnicowego żyje 53-latek, który wczoraj w samej piżamie szedł ulicami miasta. Policjant przekazał mężczyznę pod fachową opiekę medyczną.

Wczoraj, 10.02.2021 roku po godzinie 17:30 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał nietypowe zgłoszenie dotyczące idącego chodnikiem mężczyzny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w duży mróz mężczyzna ubrany był jedynie w piżamę, a w ręku miał wkłuty wenflon. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Odnalazł go dzielnicowy: sierżant sztabowy Kamil Miszczak, który zauważył opisywanego w zgłoszeniu mężczyznę idącego ulicą Przemysłową. Policjant natychmiast zaoferował pomoc 53-latkowi z Krasnegostawu, który jak się tłumaczył, wyszedł ze szpitala i kierował się w stronę domu. W niespełna kilkanaście minut mężczyzna został przekazany pod fachową opiekę personelu medycznego. Dzięki szybkiej pomocy mężczyźnie nic się nie stało.

Cały czas apelujemy o zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem i informowanie o tym odpowiednich służb, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony