Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolska policja podjęła wyzwanie „Kilometr dla Moniki”

Data publikacji 11.02.2021

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czele z insp. Romanem Kusterem dołączyli się do akcji charytatywnej „Kilometr dla Moniki”, aby pomóc jej w zebraniu środków na protezę i dalszą rehabilitację po wypadku samochodowym.

W wyniku wypadku drogowego, Pani Monika doznała poważnych obrażeń, czego konsekwencją była konieczność amputacji nogi. Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie, a także zakup protezy.
Challenge ,,Kilometr dla Moniki ’’, to akcja mająca na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji 28-letniej Moniki, siostry policjanta, która w połowie listopada uległa wypadkowi drogowemu. Akcja zapoczątkowana przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce, bardzo szybko zyskała odzew, dzięki czemu kolejne jednostki Policji ale także inne instytucje włączyły się w jej kontynuację, aby wesprzeć mieszkankę powiatu wielickiego. Wyzwanie podjęły już m.in. komendy powiatowe policji w Brzesku, Myślenicach, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej, PSP w Myślenicach, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Wielicka Mediateka.  Challenge dotarł także na północ Polski, aż do Świnoujścia, gdzie swój kilometr dla Moniki pokonali funkcjonariusze KMP w Świnoujściu a także załoga promu Unity Line. Do challengu przystąpiły także Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Szkoła Policji w Pile. Kolejne nominacje przyczynią się niewątpliwie do zebrania pieniędzy, potrzebnych na powrót do zdrowia 28-latki.
6 lutego br. Komendant  Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster przyjął nominację od Starostwa Powiatowego w Wieliczce do challengu. Policjanci i pracownicy  KWP w Krakowie nie zostali obojętni wobec wyzwania, pobiegli  Bulwarem Czerwieńskim i przystąpili do zbiórki pieniędzy, by Pani Monika mogła znów chodzić.  Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z wykonania zadania.
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie do challengu nominował Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komendę Miejską Policji w Krakowie.
Dobrowolnej wpłaty można dokonać pod w sposób podany pod poniższymi linkami:
https://www.siepomaga.pl/monika-durak
https://zrzutka.pl/5jpyc6

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 3.32 MB)

Powrót na górę strony