Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi uratowali mężczyznę, który wszedł na wysoki słup i zamierzał skoczyć

Data publikacji 12.02.2021

Policjanci z powiatu wrocławskiego znaleźli, a następnie pomogli mężczyźnie, który zamierzał targnąć się na własne życie. Z informacji, która została przekazana telefonicznie do funkcjonariuszy wynikało, że wcześniej podejmował już próby samobójcze, musieli więc działać szybko i zdecydowanie. Dzięki profesjonalnie prowadzonej rozmowie z desperatem, udało się nakłonić mężczyznę do zejścia z blisko 10 metrowego słupa elektrycznego i nie doszło do tragedii. Mężczyzna ostatecznie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12.00, na terenie jednej z miejscowości w gminie Długołęka. Oficer dyżurny otrzymał informację o mężczyźnie, który może chcieć targnąć się na własne życie. Ponieważ opuścił on swoje miejsce zamieszkania i nikt z domowników nie wiedział, gdzie obecnie przebywa, a wcześniej podejmował już podobne próby, policjanci musieli działać bardzo szybko i zdecydowanie.

Niezwłocznie powiadomiono patrole, które rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. Mając na uwadze charakter zgłoszenia, czynności realizowano wielowariantowo, a gdy policjanci znaleźli już desperata, od razu przystąpili do działania.

Jeden z funkcjonariuszy zaczął rozmawiać z 40-latkiem, próbując odwieść go od zamiaru targnięcia się na własne życie. Prowadzona w sposób profesjonalny rozmowa, skutkowała tym, że po kilkunastu minutach mężczyzna zszedł na ziemię i już bezpieczny trafił pod opiekę specjalistów.

Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji policjantów po raz kolejny nie doszło do nieszczęścia.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony