Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli ciężarnej dotrzeć do szpitala

Data publikacji 12.02.2021

Z nietypową interwencją spotkali się w środę policjanci z 7. komisariatu. Tuż przed Lublinem mundurowi podjęli konwój samochodu wiozącego do szpitala ciężarną kobietą. Funkcjonariusze pomogli przejechać kierowcy przez ruchliwe ulice Lublina i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Niesienie pomocy to jedno z głównych zadań Policji. Podczas służby funkcjonariusze spotykają się z różnymi zgłoszeniami i zawsze musza być gotowi do działania. Często na szali stawiane jest ludzkie zdrowie i życie.  

W środę, 10.02.2021 r., lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie o jadącym z okolic Bełżyc samochodzie z ciężarną kobietą. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że istniało zagrożenie dla stanu zdrowia i konieczna była szybka pomoc lekarza. W związku z tymi informacjami do działań od razu skierowani zostali policjanci z 7. komisariatu. Funkcjonariusze już przed Lublinem podjęli konwój pojazdu. Mundurowi zadbali, aby kierowca wraz z ciężarną żoną bezpiecznie i szybko przejechali przez ruchliwe ulice miasta i dotarli do jednego ze szpitali.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony