Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny uciekinier zaatakował policjantów

Data publikacji 04.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Kielc, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kiedy funkcjonariusze dogonili uciekiniera, ten zaatakował ich. Teraz może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kieleccy policjanci na jednej z ulic miasta chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę vw golfa, który jechał z nadmierną prędkością. Kiedy, pomimo znaków dawanych "lizakiem", mężczyzna nie zatrzymał się, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Uciekinier, kilka ulic dalej, porzucił swoje auto i próbował ukryć się w pobliskim sklepie. Nie udało mu się jednak zmylić policjantów - chwilę później został przez nich zatrzymany.

W trakcie doprowadzania go do radiowozu, mężczyzna był bardzo agresywny. Jednego z policjantów uderzył pięścią w twarz, drugiego próbował kopać. W "szale" wybił także jedną z bocznych szyb w radiowozie. Jak się okazało sprawca był nietrzeźwy - miał prawi 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak tylko wytrzeźwieje czeka go spotkanie z prokuratorem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony