Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 18-letni kierowca zabił pieszego

Data publikacji 04.05.2008

Policjanci z Szydłowca zatrzymali 18-letniego kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2009 roku za jazdę motocyklem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku drogowego.

Jadący drogą nr 7 przez miejscowość Chustki kierowca, powiadomił dyżurnego komendy powiatowej w Szydłowcu o znalezieniu w przydrożnym rowie zwłok mężczyzny. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna (30 letni mieszkaniec Chustek) prawdopodobnie w nocy został potrącony przez przejeżdżający samochód. Na miejscu zabezpieczono odpryski lakieru i fragmenty lusterka pojazdu. Po zbadaniu śladów i ustaleniu przebiegu zdarzenia zatrzymano sprawcę potrącenia, 18-letniego mężczyznę, który kierował samochodem vw golf.

Kierowca był nietrzeźwy (0,71 mg/l) i w ogóle nie powinien siadać za kierownicą auta. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2009 roku za jazdę motocyklem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku drogowego. Mężczyzna został zatrzymany. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu może trafić do więzienia nawet na 12 lat.
Powrót na górę strony