Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca autobusu komunikacji miejskiej

Data publikacji 04.05.2008

W Tomaszowie Mazowieckim policjanci z drogówki zatrzymali 48-letniego kierowcę, który "na bani" prowadził autobus komunikacji miejskiej. O zaistniałej sytuacji powiadomili funkcjonariuszy pasażerowie, których zaniepokoił "dziwny" sposób jazdy kierowcy. Sprawca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ich relacji pasażerów wynikało, że mężczyzna zjeżdżał co pewien czas na sąsiedni pas ruchu lub na chodnik, nie otwierał drzwi autobusu na niektórych przystankach. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy - miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. W trakcie interwencji policji w pojeździe było ponad 20 pasażerów - część osób wysiadła na wcześniejszych przystankach widząc w jaki sposób kierowca prowadzi pojazd.

48-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Powrót na górę strony