Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, kontrabanda i broń w mieszkaniu

Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania użytkowanego przez mężczyznę zabezpieczone zostało ponad 3,5 kilograma substancji psychoaktywnych, broń wraz z amunicją, a także kontrabanda tytoniowa.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców 11 lutego br. około godziny 15.00 postanowili sprawdzić jeden z adresów, gdzie miał przebywać mężczyzna poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po dotarciu do mieszkania znajdującego się w jednej z kamienic w łódzkiej dzielnicy Polesie, funkcjonariusze zastali wewnątrz zaskoczonego 28-latka. Ponieważ w lokalu dało się wyczuć charakterystyczny zapach marihuany policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego. W efekcie ich pracy odnalezione zostało ponad 3,5 kilograma substancji narkotycznych pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Stróże prawa zabezpieczyli również jednostkę broni palnej wraz z amunicją oraz ponad kilogram nielegalnej kontrabandy tytoniowej. Wartość zabezpieczonych narkotyków i tytoniu opiewa na kwotę około 150 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zatrzymano gotówkę odnalezioną w mieszkaniu w kwocie około 60 tysięcy złotych

Podejrzany, który był notowany za inne przestępstwa, usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz broni i amunicji. Grozić mu teraz może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Polesie mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą śledczy z IV Komisariatu KMP w Łodzi.

(KWP w Łodzi / kp)

  • Broń oraz narkotyki zabezpieczone w mieszkaniu
  • Pieniądze i telefony należące do sprawcy
  • Skonfiskowane narkotyki
  • zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony