Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na taksówkarza zatrzymany

Data publikacji 04.05.2008

Policjanci z Jarosławia uratowali życie taksówkarzowi. Nieprzytomnego 63-latka wyjęli z bagażnika taksówki, w którym uwięzili go bandyci. Życiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymany został jeden ze sprawców napadu. Podejrzany ma zaledwie 16 lat. Był nietrzeźwy. Jego wspólnik jest poszukiwany przez Policję.

W ten weekend w Radawie pod Jarosławiem odbywają się imprezy w ramach "Dni Radawy". Poprzedniej nocy jeden z policyjnych patroli zabezpieczających imprezę został poinformowany o napadzie. Mężczyznę mieli zaatakować dwaj napastnicy. Pobitego wrzucili do bagażnika jego samochodu. Policjanci po kilku chwilach byli we wskazanym miejscu. Po krótkich poszukiwaniach zauważyli samochód audi, który wyjeżdżał z polnej drogi. Auto nie miało włączonych świateł. Na widok radiowozu dwaj mężczyźni zatrzymali pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Jeden z nich został po pościgu zatrzymany.

Funkcjonariusze natychmiast otworzyli bagażnik pojazdu. W jego wnętrzu leżał nieprzytomny mężczyzna. Policjanci wyjęli go z tej pułapki i powiadomili pogotowie, udzielili mu też pierwszej pomocy. Życiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymany był nietrzeźwy. Okazało się, że ma zaledwie 16 lat. Jego wspólnik jest poszukiwany przez Policję.

Policjanci ustalili, że dwaj nastolatkowie około godz. 22 zamówili przejazd na postoju taksówek w Jarosławiu. Po przyjeździe do Radawy napadli na taksówkarza. Zadawali mu ciosy prawdopodobnie używając również gaśnicy samochodowej. Nieprzytomnego wrzucili do bagażnika. By uniknąć zatrzymania przed odjazdem zdjęli z audi oznaczenia taksówki.
Powrót na górę strony