Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przede wszystkim służyć i pomagać

Data publikacji 17.02.2021

Dzielnicowi z II Komisariatu KMP w Łodzi wykazali się dużą empatią i wrażliwością na los drugiego człowieka. Policjanci z własnej inicjatywy zakupili żywność i opał dla starszej mieszkanki dzielnicy Bałuty. Dzięki tej spontanicznej i szybkiej pomocy płynącej prosto z serca, kobieta spędzi najbliższe dni w ogrzanym mieszkaniu.

Policjanci poraz kolejny dali przykład zaangażowania i troski o los drugiego człowieka oraz empatii godnej naśladowania. Młodszy aspirant Wojciech Hak, dzielnicowy II Rewiru Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji w Łodzi, w trakcie słuzby dowiedział się o skrajnie trudnym położeniu 63-letniej kobiety zamieszkującej w podleglym mu rejonie. Kobieta nie miała środków na zakup żywności i opału. Ze względu na niskie temparatury powietrza i chłód utrzymujący się w jej mieszkaniu, seniorka przebywała u swojej sąsiadki, gdzie przyszła się ogrzać. W rozmowie z 63-latką dzielnicowy ustalił, że utrzymuje się ona ze skromnej renty chorobowej, z której po dokonaniu opłat zostaje bardzo niewielka suma pieniędzy - niewystarczająca na ogrzanie mieszkania i zakup jedzenia. Policjant postanowił działać. Wraz z innymi policjantami ze swojego rewiru, we własnym zakresie zakupił kobiecie 3 worki opału do pieca oraz podstawowe produkty żywnościowe. Dzięki tej spontanicznej akcji płynącej prosto z serca, 63-latka spędzi najbliższe dni w ogrzanym mieszkaniu nie martwiąc się o jedzenie. W troce o zabezpieczenie potrzeb życiowych kobiety dzielnicowy poinformował  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętajmy! Okres zimy to szczególnie ciężki czas dla samotnych, schorowanych osób, których czasami nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Bywa, że seniorzy borykający się z problemami zdrowotnym zmuszeni są dokonywać drmatycznych wyborów - kupić żywność, opał, czy leki. Ważne jest, aby w okresie drastycznego spadku temperatur nie pozostawać biernym i bacznie przyglądać się sytuacji osób, które znalazły się w ciężkiem położeniu. Warto pamiętać, że okazane zainteresowanie uratować może człowieka lub przyczynić się do polepszenia jakości życia starszych osób, które są najbardziej bezbronne i bezradne.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Na zdjęciu widoczny policjant przekazujący seniorce artykuły żywnościowe i opał zebrane przez funkcjonariuszy
  • Seniorka wraz z umundurowanym policjantem, który przekazuje jej dary zebrane przez funkcjonariuszy - opał i jedzenie
Powrót na górę strony