Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol niosący nietypową pomoc

Data publikacji 17.02.2021

Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie niosą nietypową pomoc potrzebującym. Funkcjonariuszki wspomagają trzech mieszkańców powiatu krakowskiego, będących w trudnej sytuacji życiowej, przekazując im zakupione z własnych środków finansowych wyżywienie, opał a nawet ubrania.

Od kilku miesięcy panuje niska temperatura. Jednym z zadań policjantów w takim okresie jest kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnie zamieszkujących, czy mieszkających w trudnych warunkach, celem zapewnienia ewentualnej pomocy w zakresie kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej, czy zorganizowania pomocy medycznej.

Patrol dwóch policjantek z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas kontroli takich miejsc zaniepokoiła sytuacja bytowa i mieszkaniowa trzech mieszkańców. Policjantki postanowiły tym osobom pomóc nie tylko w zakresie swoich obowiązków służbowych.W sposób szczególny mundurowe zatroszczyły się o samotnie mieszkającego mężczyznę z gminy Liszki oraz parę z gminy Zabierzów. Osoby te mieszkają w bardzo trudnych warunkach, bez prądu i bieżącej wody, przy czym para mieszka w starej, zniszczonej przyczepie kempingowej i niestety na wiele im nie starcza, bo utrzymują się z prac dorywczych – mówią policjantki, które wykazując się ogromnym sercem postanowiły tych mieszkańców wesprzeć.
Ta niezwykła pomoc mundurowych polega na zakupie z własnych środków finansowych opału i wyżywienia, które co jakiś czas dostarczają tym osobom. Dodatkowo organizują i przekazują im używaną odzież. W taki sposób policjantki już od kilku miesięcy troszczą się o tych mieszkańców, od momentu, kiedy po raz pierwszy u nich zawitały. Dzięki interwencji policjantów osobami tymi zainteresował się również GOPS i już zaczął je wspierać.

Mundurowe wykazały się empatią i zrozumieniem, pokazując swoim zachowaniem, że są na właściwym miejscu. Jesteśmy dumni, że nasze szeregi zasilają funkcjonariusze z tak wielkim sercem.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony