Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#pomagamyichronimy – policjanci podzielili się krwią z osobami jej potrzebującymi

Data publikacji 18.02.2021

„Oddaj krew – uratuj życie!” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. Pandemia nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew a wręcz przeciwnie, krew jest jeszcze bardziej potrzebna.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w środę (17 lutego). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się  mieszkańcy powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 18 dawców, zebrano ponad sześć litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, dzięki zaangażowaniu policjantów oraz wszystkich mieszkańców powiatu słubickiego w 2020 roku zebraliśmy blisko 50 litrów krwi. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjantka oddaje krew
  • krwiobus stoi przed komendą
  • policjant oddaje krew
  • policyjna odznaka i legitymacja dawcy
  • krew pobierana z ręki
  • zebrana krew
Powrót na górę strony