Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do piwnicy

Data publikacji 04.05.2008

W ręce mokotowskich policjantów wpadł 36-letni włamywacz. Mężczyzna wczoraj przed południem próbował okraść piwnicę przy ulicy Dolnej. W "robocie" przeszkodził mu jeden z mieszkańców domu. Włamywacz został zatrzymany i już wkrótce stanie przed sądem.

Krótko przed południem mokotowscy policjanci otrzymali informację, że na ulicy Dolnej doszło do włamania do piwnicy. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce czekał na nich jeden z mieszkańców domu, w którym doszło do włamania. Z relacji mężczyzny wynikało, że około godziny 11 schodząc do piwnicy, usłyszał dziwne odgłosy, świadczące o tym, że ktoś włamuje się do piwnicy. Podejrzenia mieszkańca budynku okazały się słuszne. Aby nie dopuścić do ucieczki włamywacza, mężczyzna zamknął drzwi wejściowe do piwnicy, a zaraz potem o wszystkim poinformował mokotowskich mundurowych. Włamywaczowi jednak, udało się uciec.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, po krótkiej rozmowie ze zgłaszającym, mieli już rysopis rzekomego włamywacza. Od razu przystąpili do poszukiwań. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili jedno z mokotowskich mieszkań. Tam w kilkuosobowej grupie przebywał Maciej N. - sprawca włamania. Jak się później okazało, nie tylko on z tej grupy miał "coś na sumieniu". Przebywała tam również poszukiwana do doprowadzenia do zakładu karnego 27-letnia kobieta. Zarówno ona, jak i 36-letni włamywacz zostali zatrzymani.

Teraz Maciej N. musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za kradzież z włamaniem zgodnie z Kodeksem Karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony