Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom pomoc dotarła na czas

Data publikacji 18.02.2021

Kobieta, która zadzwoniła wczoraj na numer alarmowy 112, zdążyła tylko powiedzieć że się dusi nie podając ani danych ani lokalizacji. Policjanci z Annopola wraz z dyżurnym w Kraśniku wytypowali potencjalny adres i dane zgłaszającej. Na miejscu zastali zamknięte drzwi wejściowe. Po usłyszeniu wołania o pomoc weszli przez zastawione meblami drzwi od strony garażu otwierając je siłą. Natychmiast wezwali ratowników medycznych. 85-latka została zabrana karetką do szpitala z niewydolnością oddechową.

Wczoraj, 17.02.br., około godziny 13:00, do dyżurnego kraśnickiej jednostki wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym że odebrano telefon od kobiety, która zdołała jedynie zgłosić duszności, po czym przestała mówić nie podając żadnych danych. Wobec tego, że nieznany był jej adres ani personalia, policjanci z Annopola we współdziałaniu z dyżurnym w Kraśniku podjęli pilne działania by  ustalić miejsce z którego wzywana była pomoc. Wytypowali adres i osobę z terenu gminy Trzydnik Duży i pojechali tam niezwłocznie. Na miejscu zastali zamknięte drzwi wejściowe do domu.

Funkcjonariusze słysząc wołanie o pomoc ze środka, przedostali się tam przez zastawione meblami drzwi od strony garażu, otwierając je siłą. Tam zastali na wpół przytomną 85-letnią kobietę. Szybko przewietrzyli mieszkanie otwierając okna i wezwali pomoc medyczną na miejsce, cały czas monitorując funkcje życiowe kobiety. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała mieszkankę gminy Trzydnik Duży z niewydolnością oddechową do szpitala.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony