Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wybierz życie na playliście” - rusza kampania edukacyjna krośnieńskich policjantów

Data publikacji 19.02.2021

Krośnieńscy policjanci rozpoczynają kampanię edukacyjno-informacyjną „Wybierz życie na playliście”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzrost świadomości zagrożeń prowadzących do zdarzeń, często tragicznych w skutkach.

Komenda Miejska Policji w Krośnie rozpoczyna akcję edukacyjno-informacyjną „Wybierz życie na playliście”, której celem jest podniesienie świadomości mieszkańców regionu w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kampania zwraca uwagę na coraz bardziej powszechny problem korzystania przez uczestników ruchu z urządzeń elektronicznych. Urządzenia te mogą powodować chwilową dekoncentrację ich użytkowników i przyczynić się do zaistnienia tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Działania adresowane są zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, a przy ich realizacji wykorzystane zostaną różnorodne formy komunikacji. W promocję działań aktywnie włączyły się krośnieński magistrat, komunikacja miejska oraz placówki kulturalno–oświatowe regionu.

Policjanci zamierzają dotrzeć ze swoim przekazem, do jak najszerszej grupy odbiorców. W tym celu funkcjonariusze planują organizację cyklu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, realizowane będą w tradycyjnej formie lub też on-line. 

Na potrzeby kampanii „Wybierz życie na playliście”, powstał spot profilaktyczny oraz autorski plakat. Krótki film jest wynikiem pracy krośnieńskich profilaktyków - st. asp. Marcina Krówki, asp. sztab. Agnieszki Surmacz oraz asp. Tomasza Czelnego. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji wcielili się w nim w role reżyserów, scenarzystów, a nawet aktorów odtwarzających drugoplanowe role.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.62 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony