Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów

Data publikacji 19.02.2021

Zlikwidowana uprawa konopi innych niż włókniste, zabezpieczona marihuana, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymana jedna osoba to wynik ostatnich działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Plantacja znajdowała się w powiecie otwockim, a jej 56-letni właściciel już usłyszał zarzuty w prokuraturze. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Na trop nielegalnego procederu, jaki prowadzony był na terenie powiatu owockiego, wpadli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Wszystko wskazywało na to, że w budynku mieszkalnym może znajdować się plantacja konopi innych niż włókniste.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Chin. Okazało się, że mężczyzna doglądał znajdującej się tam uprawy. Na parterze w budynku ujawniono około 250 krzewów konopi, lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin oraz worki z ziemią.

W kolejnych pomieszczeniach znajdowały się młode krzewy konopi przygotowane do przesadzenia w większe doniczki. Cała plantacja wyposażona została w profesjonalne oświetlenie oraz filtry pochłaniające zapach.

Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Policjanci łącznie zabezpieczyli 859 krzew konopi innych niż włókniste, wagi elektroniczne oraz przejęli także blisko 4 kilogramy marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 950 tys. złotych.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. 56-latek jest podejrzany o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste , z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KSP / mw)

  • plantacja konopi a nad krzewami lampy z odbłyśnikami służące do naświetlania roślin, instalacja elektryczna i nawadniająca
  • plantacja konopi a nad krzewami lampy z odbłyśnikami służące do naświetlania roślin, instalacja elektryczna i nawadniająca
  • młode krzewy konopi przygotowane do przesadzenia w większe doniczki.
Powrót na górę strony