Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca

Data publikacji 19.02.2021

Na trzy miesiące do aresztu trafił 33-letni kierujący, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniósł 56-letni pieszy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze pod nadzorem żarskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło w niedzielę (14.02.2021 r.) na trasie Marszów – Olszyniec w powiecie żarskim. Z ustaleń wynikało, że kierujący samochodem Ford Transit  potrącił pieszego poruszającego się poza terenem zabudowanym, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Niestety 56-latek poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny oraz przebieg tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniają policjanci z żarskiej komendy pod nadzorem Prokuratury. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast wszczęto alarm, policjanci rozpoczęli poszukiwania kierującego fordem. W wyniku podjętych czynności po niespełna czterech godzinach funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego kierującego.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów zatrzymanemu kierowcy. W środę (17 lutego) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony