Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odyseja wraca do Radomia

Data publikacji 22.02.2021

Niespełna dwuletnia Odyseja zasiliła szeregi psich funkcjonariuszy garnizonu mazowieckiego. Suczka owczarka belgijskiego malinois trafiła pod opiekę doświadczonego opiekuna, który już od 12 lat służbę w Policji łączy z pasją do zwierząt. W przeszłości pracował z psami patrolowo-tropiącymi oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków. Jego podopiecznymi były: Cezar, Lando i Galo.

Ten ostatni nadal pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, choć nie jest już młodym psem. Ale nie tylko wiek się liczy, także zapał i chęć do pracy, a tego mu nie brakuje. Seniora z pewnością odciąży młoda Odyseja, bo specjalnością obu psów jest wyszukiwanie zapachów narkotyków.

Odyseja prowadzona była w ramach tresury indywidualnej przez asp. szt. Jakuba Rebsa - instruktora Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez prawie 6 miesięcy intensywnego szkolenia i wspólnego przebywania ze sobą, wytworzyła się więź łącząca zarówno instruktora, jak i psa.

Liczymy, że Odyseja jak najszybciej przyzwyczai się do nowego opiekuna i nowego miejsca. W radomskiej komendzie oczekuje już na powitanie z nią grupa pięciu psów służbowych i suczka Katoda. Życzymy powodzenia w pracy oraz spektakularnych sukcesów w walce z przestępczością narkotykową.

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony