Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż rodziców z chorym dzieckiem

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci z wieluńskiej drogówki udowodnili, że wiedzą jak zachować się w sytuacji wymagającej szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą rodzicom wiozącym do lekarza chorego 7-letniego syna, który tracił przytomność. Dzięki policjantom dziecko szybko i bezpiecznie trafiło pod opiekę medyków.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy 22 lutego 2021 roku przed godziną 10.00 pełniąc służbę na terenie Wielunia na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Sikorskiego zauważyli nissana, którego kierowca wyprzedzał inne samochody. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Zatrzymali kierowcę do kontroli. Szybko okazało się, że 37- latek jechał wraz z żoną i 7-letnim synem, który wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Z relacji rodziców wynikało, że stan zdrowia dziecka nagle się pogorszył, chłopiec tracił przytomność. Młodszy aspirant Marek Bator i sierżant sztabowy Przemysław Wielgosiński wiedzieli, jak ważny jest czas w tej sytuacji. Przekazali informację oficerowi dyżurnemu wieluńskiej komendy i natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. Wsiedli w radiowóz i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych eskortowali rodzinę z chłopcem do jednej z wieluńskich placówek zdrowia. Tam dziecku została udzielona fachowa pomoc lekarska.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony