Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 27-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 27-latek usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek,15.02.br., w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim doszło do wypadku drogowego. Około godziny 14:00 na drodze krajowej Nr 45 w miejscowości Polska Cerekiew kierujący samochodem potrącił idąca krawędzią jezdni 68-latkę. Sprawca odjechał, nie udzielając poszkodowanej pomocy.

Na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki oraz załoga pogotowia. Kobieta z ciężkimi obrażeniami w stanie zagrażającym jej życiu została przewieziona do szpitala. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny, a także zabezpieczyli ślady przestępstwa.

W ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu ustaleniem sprawcy wypadku zajęli się śledczy z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy i komisariatu Policji. Funkcjonariusze zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje, mogące doprowadzić ich na trop osoby, która spowodowała wypadek. Praca operacyjna policjantów przyniosła efekty. Funkcjonariusze ustalili pojazd, który uczestniczył w wypadku, a także osobę która miała nim wówczas kierować. W czwartek, 18.02.br.  27-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie zatrzymania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli przy nim jeszcze kilka gramów amfetaminy.

Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz posiadanie środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za te przestępstwa 27-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony