Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy o wielkim sercu

Policjanci pomagają bezdomnym, którzy w porze jesienno-zimowej znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Dzielnicowy z Nowej Soli zorganizował zbiórkę ciepłej odzieży, którą przekazał osobom potrzebującym. Do działań chętnie przyłączyli się mieszkańcy Nowej Soli.

Pomoc osobom bezdomnym jest istotna zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to minusowe temperatury utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Policjanci rozmawiają z osobami potrzebującymi wsparcia, informują o jadłodajniach oraz innych punktach pomocy. Funkcjonariusze zachęcają takie osoby do korzystania z noclegowni oraz przyłączają się do akcji charytatywnych, prowadzonych przez inne podmioty, za których pośrednictwem można przekazać produkty spożywcze, środki czystości, koce oraz nakrycia wierzchnie, które pomogą bezdomnym i potrzebującym przetrwać ten trudny dla nich czas.

Policjant Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, sierżant sztabowy Rafał Wójcik zorganizował zbiórkę odzieży dla osób przebywających w noclegowni. Mieszkańcy Nowej Soli wykazali się dobrym sercem i przekazali funkcjonariuszowi koce, kołdry, poduszki, pościel i ciepłą odzież wierzchnią, którą wczoraj, 23 lutego dzielnicowy przewiózł do noclegowni. Wszystko trafi do najbardziej potrzebujących osób. Z pewnością ten drobny gest pomoże najuboższym przeżyć zimowy okres.

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy! Apelujemy do mieszkańców, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować życie. Wszystkich prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • policjant z workiem pełnym ubrań
  • Worki pełne ubrań w bagażniku policyjnego radiowozu
  • Worki ubrań na siedzeniu policyjnego radiowozu
  • Policjant z workami pełnymi  ubrań
Powrót na górę strony