Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani z Odry trafili do aresztu

Data publikacji 05.05.2008

Policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu w miniony weekend uratowali dwóch mężczyzn, którzy tonęli w Odrze. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, jeden miał 0,8 a drugi 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało obaj byli również poszukiwani. Szybka i sprawna akcja policjantów uratowała im życie.

Do pierwszego wypadku doszło 3 maja br. ok. 22:00. Dyżurny odebrał telefon, że w okolicach wyspy Piaskowej topi się mężczyzna. Na miejsce skierowana została łódź ratunkowa. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który z trudem utrzymywał się powierzchni wody. Wspólnie z ratownikami z WOPR policjanci wyciągnęli go na pokład łodzi. Niedoszłym topielcem okazał się 30-letni mężczyzna. Czuć było od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 30-latek okazał się być poszukiwany. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna po wypiciu kilku piw nieszczęśliwie wpadł do wody.

Do kolejnego zdarzenia doszło 4 maja br. Ok. godz. 16.00 dyżurny odebrał zgłoszenie, że w okolicach Mostu Grunwaldzkiego topi się osoba. Natychmiast skierowany został patrol pełniący służbę nad wodą. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zauważyli mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Prąd rzeki znosił go na środek szlaku żaglowego, co bezpośrednio zagrażało jego życiu i zdrowiu. Po podpłynięciu do tonącego policjanci wyciągnęli go na pokład łodzi ratunkowej. Uratowanym okazał się 23-letni mieszkaniec Wrocławia. Od niego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Również ten mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną. Jak ustalili policjanci problemy osobiste sprawiły, że mężczyzna znalazł się w wodzie.

Na szczęście w obu przypadkach nikomu nic się nie stało, dzięki szybkiej pomocy udzielonej przez policjantów z komisariatu Policji we Wrocławiu.
Powrót na górę strony