Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzice pili alkohol, dziecko błąkało się po lotnisku

Data publikacji 05.05.2008

Policjanci zatrzymali pijanych rodziców 3-letniego chłopca. Dziecko wieczorem błąkało się samo po lotnisku, gdzie zauważył je przypadkowy spacerowicz. W tym czasie rodzice malucha uczestniczyli w libacji alkoholowej. W ich mieszkaniu znajdowało się jeszcze drugie dziecko, półtoraroczny chłopczyk. Nieodpowiedzialni rodzice trafili do aresztu. Matka miała we krwi 1,5 promila alkoholu, jej konkubent – 2,6. Teraz oboje trzeźwieją w policyjnym areszcie. Wkrótce staną przed sądem.

Dochodziła godzina 19.20, gdy policjanci zostali poinformowani o tym, że po lotnisku aeroklubu gliwickiego błąka się samotnie mały chłopczyk. Malca zauważył przypadkowy spacerowicz. Mężczyzna zwrócił uwagę, że dziecko jest bez opieki. Wziął je więc na ręce i powiadomił odpowiednie służby. Wyczerpany chłopczyk natychmiast usnął na rękach swojego znalazcy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania opiekunów malca. Dziecko trafiło do komisariatu. Tu policjanci rozpoznali chłopca jako tego samego, który w marcu został przez nich znaleziony na jednym z podwórek. Również wtedy dziecko było bez opieki. Stróże prawa pojechali do miejsca zamieszkania matki chłopca, które znajdowało się kilka ruchliwych przecznic od lotniska.

Kiedy weszli do środka, zastali pięć śpiących osób. 36-letnia matka oraz jej o rok starszy konkubent zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Badania alkomatem wykazały u kobiety 1,5 promila alkoholu w organizmie, u mężczyzny - 2, 6 promila alkoholu. Policjanci w mieszkaniu znaleźli jeszcze jedno dziecko – półtorarocznego chłopca. Również on trafił do komendy miejskiej, do tzw. „niebieskiego pokoju”, gdzie zaopiekowała się nim policjantka. Policjanci zorganizowali też dla dzieci posiłek. Zaczęły się też poszukiwania bliskich, którzy mogliby przejąć obowiązki nad dziećmi. Maluchy trafiły w końcu pod opiekę wujka.

Policjanci wszczęli już dochodzenie przeciwko nieodpowiedzialnym rodzicom. Odpowiedzą oni za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co może im grozić nawet 5 lat więzienia. O sytuacji panującej w tej rodzinie zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Powrót na górę strony