Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu nielegalny arsenał broni i amunicji

Data publikacji 05.05.2008

Sokołowscy policjanci zatrzymali 53-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli podręczny arsenał broni i amunicji. Najprawdopodobniej broń służyła mężczyźnie do kłusownictwa.

O odgłosach strzałów z broni dobiegających z lasu, policjantów poinformował jeden z mieszkańców miejscowości Tchórznica. Mężczyzna podejrzewał, że strzały padały za przyczyną kłusowników.

Po pewnym czasie z lasu wyłoniła się postać mężczyzny, który na ramieniu miał zawieszony przedmiot przypominający karabin. Z ukrycia obserwował dokąd pójdzie mężczyzna. Znając posesję, do której się udał, powiadomił Policję.

Dalej sytuacja rozwijała się bardzo szybko. Policjanci przyjechali na wskazaną posesję. Rozpoczęli szczegółowe przeszukanie wszystkich pomieszczeń. Najpierw odnaleźli w pokoju leżącą na łóżku broń z tłumikiem. Była to przerobiona broń pneumatyczna na naboje kbks. Właściciel posesji próbował jeszcze poderwać się do ucieczki, ale próba ta nie powiodła się.

Kolejne jednostki broni odnaleziono w garażu. Były tam sztucer z lunetą optyczną i strzelba typu bok oraz blisko 50 różnego rodzaju amunicji - głównie myśliwskiej, lornetkę, a także pałkę typu "tonfa".

Właściciela broni, 53-letniego mieszkańca Tchórznicy zatrzymano do wyjaśnienia sprawy.
Powrót na górę strony