Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i mieszkańcy podzielili się cząstką życia. Krew popłynęła do potrzebujących

Data publikacji 25.02.2021

Blisko 14 litrów krwi w niespełna cztery godziny oddało trzydziestu pięciu krwiodawców w trakcie wczorajszej zbiórki, która odbyła się przed siedzibą wschowskiej Policji. W akcji uczestniczyli policjanci, pracownicy Policji oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego za co serdecznie dziękujemy. Robimy to cyklicznie, aby oddając cząstkę siebie ratować życie potrzebującym.

Wczoraj, 24.02.br., o godzinie 9:00 przed siedzibą wschowskiej Policji stanął mobilny punkt poboru krwi z zielonogórskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Policyjne akcje już na stałe wpisały się w harmonogram wschowskiej Policji i centrum krwiodawstwa. W minionym roku  wschowska Policja została wyróżniona „Certyfikatem Firmy Promującej Oddawanie Krwi”. W działania zaangażował się powstały w styczniu Klub Honorowego Dawcy Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Osoby zainteresowane miały wczoraj możliwość wstąpienia do klubu. Wczorajsza frekwencja, zaangażowanie wszystkich dawców pokazuje, że nie jesteśmy obojętni i solidaryzujemy się z innymi w przypadku wystąpienia problemów, które dotykają całego naszego społeczeństwa.

W tym roku odbędą się jeszcze trzy zbiórki krwi. Najbliższa odbędzie się 26 maja, następne 26 sierpnia i 24 listopada. Osoby zainteresowane, naszych stałych uczestników, którzy pojawiają się u nas za każdym razem serdecznie zapraszamy i dziękujemy za włączanie się do naszych akcji, dzięki którym możemy pomóc potrzebującym, a niekiedy nawet i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Mężczyźni oddają krew w krwiobusie
  • Mężczyzna w maseczce przy stoliku w krwiobusie
  • Policjanci oddają krew w krwiobusie
  • Policjant przy stoliku w krwiobusie
  • Mężczyzna przy stoliku w krwiobusie
  • Mężczyzna oddaje krew w krwiobusie
Powrót na górę strony