Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził zdetonowaniem bomby

Data publikacji 05.05.2008

Policjanci z komisariatu w Sycowie wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wymuszenia 10 tys. zł. Groził on właścicielowi jednej z miejscowych firm, że jeżeli nie wypłaci mu pieniędzy, zdetonuje ładunek wybuchowy w jego domu. Zatrzymanemu 32-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Z właścicielem jednej z firm w Sycowie, skontaktował się telefonicznie mężczyzna. 32-letni mieszkaniec Sycowa  zażądał wypłacenia pieniędzy w kwocie 10 tysięcy złotych. Jednocześnie groził, że jeżeli ten nie spełni jego żądania, zdetonuje ładunek wybuchowy w jego domu. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił Policję. Policjanci natychmiast przystapili do działania. Na efekty ich pracy długo nie trzeba było czekać. Po kilku godzinach funkcjonariusze  ustalili i zatrzymali podejrzanego. W domu pokrzywdzonego, na szczęście, nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut groźby zamachu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 10.

Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony