Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 4 sprawców dewastacji mienia - jednego z nich schwytał funkcjonariusz w czasie wolnym od służby

Data publikacji 25.02.2021

Trzy zdewastowane samochody oraz wybita szyba w oknie mieszkania, to efekt działania czterech wandali, których zatrzymali policjanci z powiatu wałbrzyskiego. Jeden z podejrzanych wpadł w ręce będącego po służbie funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (20.02.2021 r.), około godz. 21.30 policjant z Boguszowa-Gorc, będąc u siebie w mieszkaniu, usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Kiedy wyjrzał przez okno zauważył, że nieznany mu mężczyzna podniósł kamień i rzucił w samochód uszkadzając jego powłokę lakierniczą. Funkcjonariusz postanowił zareagować i wybiegł na podwórko, aby zatrzymać sprawcę przestępstwa, który jak się okazało wybił również szybkę w oknie jednego z mieszkań. Po około 150 metrach pościgu pieszego ostatecznie mężczyzna został przez policjanta zatrzymany. Chwilę później pijanego 51-latka przejęli pełniący tego dnia służbę na terenie Boguszowa-Gorc miejscowi funkcjonariusze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielną noc (21.02.2021 r.), po godzinie 1.00 - tym razem policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu tylnego zderzaka w samochodzie osobowym zaparkowanym przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, kto stoi za aktem wandalizmu i zatrzymania przez funkcjonariuszy kryminalnych oraz prewencji tamtejszej jednostki dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat. Przy młodszym z nich mundurowi znaleźli również narkotyki w postaci amfetaminy.

Do trzeciej dewastacji doszło w poniedziałek (22.02.2021 r.) po południu w Głuszycy. Dwaj mieszkańcy tej miejscowości zgłosili, że ich 34-letni znajomy - poprzez kopanie i skakanie po pojeździe - dokonał zniszczenia kilku elementów karoserii należącego do nich samochodu osobowego. W toku wykonanych działań operacyjnych mundurowi zatrzymali sprawcę zdarzenia już po kilkudziesięciu minutach przy ul. Łukasiewicza, a podczas dalszych czynności procesowych ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu jest skonfliktowany z pokrzywdzonymi, a zdewastował pojazd w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe.

Teraz czterej podejrzani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat. O ich losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony