Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia w rękach policjantów

Data publikacji 25.02.2021

Policjanci z Łasku zatrzymali agresywne trio, które pobiło pasażera w jednym z miejskich autobusów. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszało zarzuty, a za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 lutego 2021 roku przed godz. 21.00 w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Pokrzywdzony zwrócił uwagę kobiecie siedzącej za nim w autobusie, która trzymała nogi na siedzeniu. Reakcją na to była natychmiastowa agresja ze strony kobiety i dwóch towarzyszących jej mężczyzn, skierowana wobec 40-letniego pokrzywdzonego. Napastnicy bili mężczyznę po głowie i szarpali. Żona pokrzywdzonego, widząc to zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Wtedy autobus się zatrzymał a napastnicy szarpiąc mężczyznę za ubranie wypchnęli go z pojazdu a następnie kopali leżącego i uderzali pięściami po głowie.  Po chwili  uciekli. 40-letni pokrzywdzony  wraz z żoną o własnych siłach dotarł do komendy w Łasku i tam otrzymał pomoc oraz złożył zawiadomienie.

23 lutego 2021 r. cała trójka podejrzewanych o pobicie trafiła do policyjnego aresztu. Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 36 lat oraz 23-letnia kobieta usłyszeli zarzuty pobicia oraz kierowania gróźb karalnych. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymaną kobietę
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony