Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrudniła się do sprzątania. Wpadła na kradzieży pieniędzy ze skarbonki dziecka

Data publikacji 25.02.2021

Zatrzymana przez policjantów z 3 komisariatu 24-latka zatrudniła się u jednej z rodzin, by sprzątać. W rzeczywistości jej celem było okradanie właścicieli. Wpadła na nagraniu z ukrytej kamery, jak wyciąga ze skarbonki dziecka 700 złotych. Łącznie policjanci udowodnili jej kradzież pieniędzy w kwocie blisko 15 tysięcy złotych i dwóch markowych koszulek. Dzisiaj usłyszała zarzuty.

Zatrzymana konieta prowadzona przez policjanta

24-latka w grudniu zatrudniła się jako pomoc sprzątająca u jednej z rodzin z Lublina. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości co do uczciwości zatrudnionej kobiety. W związku z tym, w pokoju dziecka postanowili zainstalować ukrytą kamerkę, zwróconą wprost na skarbonkę. Bardzo szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Lublina były słuszne. Wczoraj, 24.02.2021 r., na kamerce nagrał się moment, gdy 24-latka wykonując prace sprzątające wyciąga ze skarbonki oszczędności dziecka: 700 złotych.

Kadr z filmu przedstawia moment kradzieży pieniędzy ze skarbonki dziecka

Właściciele domu od razu postanowili zareagować. Mieszkanka Bełżyc początkowo zaprzeczała kradzieży, jednak gdy na miejscu pojawili się policjanci zwróciła całą sumę. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież na koncie 24-latki. Łącznie kobieta okradła swoich pracodawców na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Jej łupem padły również dwie markowe koszulki. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj policjanci z 3 komisariatu przedstawili jej 4 zarzuty. Za kradzież może jej grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Zatrudniła się do sprzątania. Wpadła na kradzieży pieniędzy ze skarbonki dziecka

Pobierz plik Zatrudniła się do sprzątania. Wpadła na kradzieży pieniędzy ze skarbonki dziecka (format mp4 - rozmiar 12.88 MB)

Powrót na górę strony