Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Monitoring wskazał drogę ucieczki rozbójników

Data publikacji 05.05.2008

Analiza zapisu monitoringu miejskiego pozwoliła ustalić drogę ucieczki dwóch sprawców rozboju. Dzięki temu patrol Policji z Targówka, chwilę po napadzie, zatrzymał na jednej z klatek schodowych 22–letniego Łukasza R. i 19–letniego Krzysztofa O. Za rozbój mężczyźni trafili na dwa miesiące do aresztu.

Około godziny czwartej nad ranem patrol Policji z warszawskiego Targówka otrzymał od operatora zlecenie interwencji. Przy ulicy Kondratowicza miał oczekiwać na policjantów pokrzywdzony w wyniku rozboju mężczyzna. Błyskawiczna reakcja mundurowych i wprawne oko pracownika monitoringu miejskiego pozwoliły na natychmiastowe zatrzymanie dwóch rozbójników. Odtwarzając zapis monitoringu miejskiego policjanci trafili do jednej z klatek schodowych przy ulicy Krasiczyńskiej, gdzie ukryli się przestępcy tuż po dokonaniu rozboju. 22–letni Łukasz R. i 19–letni Krzysztof O. trafili za kratki. Każdy z nich miał około dwóch promili alkoholu w organizmie.

Łukasz R. i Krzysztof O. niejednokrotnie notowani byli przez Policję między innymi za paserstwo, groźby karalne, uszkodzenie mienia i ciała. Tym razem za rozbój trafili już na dwa miesiące do aresztu, a dwa telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 10 złotych, które ukradli pokrzywdzonemu, wróciły do mężczyzny. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony