Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend zakończyli w areszcie

Data publikacji 05.05.2008

Interwencja w jednym ze skarżyskich mieszkań zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów 23-letniej kobiety oraz 30-letniego mężczyzny. Oboje zachowywali się agresywnie w stosunku do policjantów, którzy początkowo mieli tylko nieco "uciszyć" odbywającą się tam imprezę. W efekcie pijana para trafiła na komisariat.

Kiedy dyżurny skarżyskiej Policji grubo po północy został poinformowany o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z mieszkań w centrum miasta, natychmiast wysłał tam patrol. Na miejscu okazało się, że grupa imprezujących tam osób faktycznie nie daje spać sąsiadom. Prośby policjantów o zachowanie ciszy nocnej jedynie rozjuszyły część „balangowiczów”. Zarówno kobieta jak i 30-letni mężczyzna nie chcieli dać się wylegitymować. Oboje zaczęli nie tylko używać w kierunku policjantów słów powszechnie uznawanych za obelżywe ale również próbowali kopać i bić pięściami interweniujących stróżów prawa. W związku z takim rozwojem sytuacji policjanci postanowili przewieźć na pobliski komisariat wszystkich uczestników imprezy. Jazda radiowozem wcale nie wyciszyła i nie uspokoiła pary, która przez cały czas zachowywała się bardzo agresywnie. Jak się okazało kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, mężczyzna miał prawie 3.

Po wytrzeźwieniu oboje nie potrafili wytłumaczyć stróżom prawa swojego zachowania. Teraz czeka ich rozmowa z prokuratorem. Może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony