Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali osocze dla potrzebujących

Data publikacji 26.02.2021

Osocze osób, które przechorowały COVID-19, jest dzisiaj niezwykle cennym lekiem. Pomaga w leczeniu innych osób zakażonych koronawirusem. W ostatnich dniach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jastrzębiu-Zdroju, tym cenny darem podzielili się jastrzębscy policjanci, którzy zwalczyli chorobę.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie i w ten sposób mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jastrzębiu-Zdroju, policjanci oddali osocze, aby pomóc osobom zmagającym się z chorobą wywołaną koronawirusem. Osocze oddało 8 policjantów: asp. szt. Dariusz Adynkiewicz-Piragas, mł. asp. Damian Seruga, mł. asp. Rafał Kaszubski, sierż. szt. Paweł Śliwa, st. sierż. Arkadiusz Konieczny, st. sierż. Miłosz Stoły, sierż. Artur Dyba, st. post. Rafał Wcisło. Jeden z nich już po raz trzeci oddał ten drogocenny lek.

Mundurowi podkreślają, że ten bezinteresowny gest daje ogromną satysfakcję, a zarazem nadzieję, że przyczyni się do uratowania czyjegoś życia. Kolejni policyjni ozdrowieńcy z jastrzębskiej komendy już zadeklarowali chęć oddania osocza.

Zachęcamy ozdrowieńców do dzielenia się osoczem!

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony