Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust, który odbierał pieniądze od swoich ofiar, zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 26.02.2021

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z policjantami kłodzkiej jednostki zatrzymali w Wałbrzychu 35-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Zatrzymany mężczyzna w całym procederze pełnił rolę tak zwanego odbieraka. Pod legendą wypadku drogowego od mieszkanki powiatu kłodzkiego odebrał w ubiegłym roku 50 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu kłodzkiego. Wówczas do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust podający się za syna. W rozmowie telefonicznej przekazał jej nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki spowodował. Następnie poinformował ją o konieczności przekazania pieniędzy, aby uniknąć aresztu. Pokrzywdzona uwierzyła w opowieść i chwilę po zakończonej rozmowie u kobiety zjawił się mężczyzna, któremu przekazała 50 tysięcy złotych. Gdy się zorientowała, że została oszukana, powiadomiła Policję.

Sprawą oszustwa zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie w tej sprawie 35-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Wałbrzychu przez funkcjonariuszy  z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz komendy powiatowej w kłodzku.

Jak wynika z ustaleń, podejrzany w całym procederze pełnił rolę tzw. odbieraka, czyli osoby, która bezpośrednio odebrała pieniądze od pokrzywdzonej.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latek usłyszał zarzut dotyczący oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują, żeby nie ufać osobom obcym. NIE przekazujmy im żadnej gotówki! NIE róbmy przelewów bankowych! NIE zaciągajmy żadnych pożyczek, ani kredytów! Oszuści wykorzystują różne metody, żeby wzbudzić w nas zaufanie i pod legendą na: „wnuczka”, „syna”, „córkę”, „policjanta”, „prokuratora”, czy też podszywając się pod inne osoby chcą pozbawić swoje ofiary pieniędzy! NIE dajmy się nabrać i chrońmy swoje oszczędności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony