Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie zatrzymanego

Data publikacji 05.05.2008

Szybka reakcja funkcjonariusza pełniącego służbę w policyjnych aresztach zapobiegła tragedii. Wczoraj rano policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który włamywał się do jednego z lokali gastronomicznych w tym mieście. Zatrzymany w areszcie 18-letek próbował się powiesić. Niedoszłego samobójcę odwieziono do szpitala na oddział psychiatryczny.

Policjanci patrolujący ulice miasta usłyszeli alarm, który włączył się podczas włamania. Już po chwili zatrzymali dwóch włamywaczy. Jeden z nich to 16-letni mieszkaniec Przemyśla, a drugi to 18-latek ze Stalowej Woli. Młodszy z nich był pod wpływem alkoholu, został przewieziony do policyjnej izby dziecka w Rzeszowie. 18-latek był trzeźwy i trafił do policyjnych aresztów.

Tuż przed godziną 8:00 zatrzymany 18-latek poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Po kilku chwilach pilnujący go policjant zorientował się, że coś jest nie tak, że zatrzymany najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo.

Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zapobiegła tragedii. 18-latek nie doznał żadnych obrażeń. Został umieszczony na oddziale psychiatrycznym szpitala w Stalowej Woli.
Powrót na górę strony