Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” w KWP w Krakowie

Data publikacji 02.03.2021

1 marca 2021 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona zbiórka krwi w ramach akcji „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji”. W akcji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzięło udział 44 policjantów i pracowników Policji, zebrano łącznie 19 400 ml krwi. W akcji oprócz krakowskich policjantów i pracowników Policji z komendy wojewódzkiej, miejskiej i pododdziału kontrterrorystycznego, wzięli również udział policjanci Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Zebrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu. Dzięki temu też w trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, krwi nie zabraknie dla osób po przeszczepach, wypadkach czy z chorobami onkologicznymi.

Akcja „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” została zainaugurowana 5 lutego 2021 roku przez  Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Jej celem jest uczczenia tego jubileuszu poprzez zebranie jak największej ilości krwi. Akcja potrwa do końca lipca br. W kilkunastu jednostkach garnizonu małopolskiego będą organizowane zbiórki krwi za pomocą krwiobusa lub w terenowych oddziałach RCKiK  - zgodnie z poniższym harmonogramem. W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” lub podać nr akcji, M115.

(KWP w Krakowie / kp)

  • grupa funkcjonariuszy wypełniających ankietę
  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant stoi przed autobusem
  • radiowóz i autobus stacji krwiodastwa
Powrót na górę strony