Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekinier z siekierą

Data publikacji 05.05.2008

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala specjalistycznego. Pacjent - uciekinier był agresywny. Siekierą groził mieszkańcom i policjantom. Podczas obezwładniania awanturnika jeden z policjantów został ranny w nogę. Zatrzymany mężczyzna trafił ponownie do szpitala.

Policjanci z komendy powiatowej w Złotoryi otrzymali zgłoszenie, że w jednej z okolicznych miejscowości, mężczyzna trzymając w ręku siekierę chodzi wokół domu i zaczepia przechodniów. Natychmiast w to miejsce skierowano patrol. Mężczyzna zamknął się w domu i groził funkcjonariuszom.

Jak się okazało, jest on pacjentem tamtejszego szpitala specjalistycznego, z którego samowolnie się oddalił. W związku z tą sytuacją na miejsce przyjechali również policyjni negocjatorzy oraz psycholog. Wszelkie środki perswazji nie odniosły pożądanego skutku. Podjęto więc decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po chwili policjanci obezwładnili i zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Podczas tej akcji jeden z policjantów został ranny w nogę. Zatrzymany mężczyzna trafił ponownie do szpitala.

Powrót na górę strony