Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust usłyszał 66 zarzutów

Data publikacji 02.03.2021

66 zarzutów usłyszał 28-letni mieszkaniec Myszkowa, który w Internecie oferował do sprzedaży grę komputerową cieszącą się dużą popularnością. Po otrzymaniu zapłaty nie wywiązywał się z zawartych umów. Straty jakie wyrządził to kwota prawie 7 tysięcy złotych. zł. Został wyśledzony w Internecie przez myszkowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z myszkowskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na trop oszusta wpadli w Internecie. Mężczyzna proponował do sprzedaży cieszącą się dużą popularnością grę komputerową w bardzo atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po otrzymaniu zapłaty nie wysyłał towaru. Policjanci krok po kroku ustalili jego tożsamość oraz dotarli do pokrzywdzonych.

Jak wynika z materiałów sprawy, za oszustwami stał 28-letni mieszkaniec Myszkowa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 66 zarzutów. Pokrzywdzeni to osoby z całej Polski. Straty jakie wyrządził to kwota prawie 7 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony