Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal zatrzymany przez poszkodowanego

Data publikacji 05.05.2008

Policjant, będący po za służbą, zatrzymał 26-letniego mieszkańca Iłowa, który rzucił pustą butelką po piwie w jego samochód. Ponadto podczas przeszukania policjanci, którzy przyjechali wezwani na interwencję, znaleźli przy nim woreczek z marihuaną. 26-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 16:00 oficer dyżurny działdowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z prośbą o przysłanie patrolu na jedną z ulic Iłowa. Ulicą tą szła grupka czterech osób. Jeden z mężczyzn rzucił pustą butelką po piwie w przejeżdżający obok samochód marki Audi. Kierowca auta, na co dzień policjant z województwa mazowieckiego, zareagował natychmiast. Rzucił się w pościg za wandalem. Po chwili 26-latek był w jego rękach. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała patrol. Przez cały czas Jarosław Z. groził pokrzywdzonym, że się zemści.

Obecni na miejscu funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli przy 26-latku woreczek z marihuaną.

Do czasu wyjaśnienia sprawy Jarosław Z. pozostanie w policyjnym areszcie. Zostały mu przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia, gróźb oraz posiadanie narkotyków.

Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony