Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła policyjna akcja charytatywna „Nakrętka dla Wiktorka”

Data publikacji 02.03.2021

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jaworze stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci i pracownicy cywilni wrzucili kilkanaście worków wypełnionych nakrętkami. Ruszyła bowiem policyjna akcja charytatywna „Nakrętka dla Wiktorka”. Plastikowe korki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 2-letniemu Wiktorkowi - synkowi policjantki z tutejszej komendy.

Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie, którzy cyklicznie przynoszą do pracy plastikowe korki i zapełniają nimi worki. Okazało się bowiem, że syn jednej z jaworskich funkcjonariuszek bardzo takich nakrętek potrzebuje. Dwuletni Wiktorek cierpi na nadciśnienie płynu mózgowo - rdzeniowego i wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji.

W tym celu przed jaworską komendą stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci oraz pracownicy wrzucają zebrane nakrętki, które najpierw trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą synowi policjantki. Serce to będzie stało przed budynkiem jaworskiej komendy do końca marca br.

Nakrętki można również wrzucać do wszystkich czerwonych serc znajdujących się na terenie miast Dolnego Śląska. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu, bo przecież WARTO POMAGAĆ! Dlatego NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE, zbieraj nakrętki i wrzucaj je do czerwonych serc, aby pomóc takim dzieciom jak Wiktorek!

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • serce z nakrętkami i dwoje policjantów
  • serduszko z nakrętkami z policjantami i strażakami
  • policjant wrzucający nakrętki do serduszka
Powrót na górę strony