Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawo jazdy za 10.000 złotych

Data publikacji 05.05.2008

Dolnośląscy policjanci realizując w miniony, długi weekend wzmożone działania kontrolne na drogach regionu, zatrzymali 204 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich byli również tacy, którzy usiłowali uniknąć odpowiedzialności, próbując przekupić policjantów.

W Oleśnicy, w nocy z 4/5 maja, funkcjonariusze ruchu drogowego patrolując miasto zauważyli toyotę avensis. Kierujący z nadmierną prędkością przejechał skrzyżowanie. Policjanci ruszyli za nim, dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Ten jednak nie reagował. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności wyjął z kieszeni kurtki plik banknotów w kwocie około 10 000 zł i próbował przekupić funkcjonariuszy.

Natomiast policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie około godziny 23.00 zatrzymali 23-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wiózł czterech kolegów. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności w związku z zatrzymaniem, usiłował także przekupić policjantów łapówką w wysokości 1300 zł.

Obaj zatrzymani oprócz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą również za próbę przekupienia funkcjonariuszy. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony