Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierującego quadem

Data publikacji 03.03.2021

Zdecydowana reakcja jarosławskiego policjanta, który przebywał na urlopie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował quadem. Funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Okazało się, że 41-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Służba w Policji, nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Policjant reaguje na łamanie prawa o każdej porze, niezależnie, czy jest na służbie, czy ma dzień wolny.

Wczoraj (2.03.2021 r.) przed godz. 20.00, funkcjonariusz jarosławskiej drogówki, przebywając na urlopie, przejeżdżał przez jedną z miejscowości w gminie Jarosław. Jego uwagę zwrócił kierujący quadem. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a kierujący jechał całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Policjant szybko zareagował i zatrzymał kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Od mężczyzny poczuł alkoholu. Starszy posterunkowy Dariusz Salwach poinformował kierującego, że jest policjantem i zabrał mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego jarosławskiej jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusz czekał z kierującym do czasu przyjazdu mundurowych.

Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawień do kierowania, a pojazd nie był zarejestrowany oraz ubezpieczony.

41-latek wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony