Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Łodzi i Włocławka odzyskali skradzione w Niemczech samochody

Współdziałanie policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i włocławskich mundurowych skutkowało ujawnieniem w powiecie włocławskim kilku pojazdów z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. Auta bmw, audi, mercedes i quad kawasaki o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych zostały zabezpieczone do dalszych czynności.

Sprawa rozpoczęła się od podejrzeń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy przypuszczali, że na terenie powiatu włocławskiego może znajdować się pojazd skradziony w Niemczech. W poniedziałek (01.03.2021) postanowili zweryfikować swoje ustalenia i wspólnie z mundurowymi z Włocławka weszli na teren jednej z posesji w podwłocławskiej miejscowości. Ujawnili tam kilka pojazdów, w tym trzy auta osobowe marek bmw, audi, mercedes oraz quada kawasaki, w których widoczne były ślady ingerencji w pola numerowe.

Dalsze czynności prowadzone przez włocławskich i łódzkich policjantów przy współudziale biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi pozwoliły ustalić, że audi i bmw zostały skradzione na terenie Niemiec - pierwszy w 2018 roku, a drugi w 2020.  

Jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Idąc dalej tym tropem policjanci przeszukali kolejną posesję na terenie powiatu, gdzie zabezpieczyli jeszcze jeden pojazd pochodzący z kradzieży. Było to audi utracone w Niemczech w 2014 roku.

Samochody i quad o wartości łącznej około 300 tysięcy złotych zostały zabezpieczone do dalszych specjalistycznych badań. Śledczy ustalają, w jakich okolicznościach pojazdy trafiły do Polski oraz kto mógł mieć związek z ich transportem i ingerencją w pola identyfikacyjne.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są zatrzymania osób związanych z tym przestępczym procederem.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • policjant przy odzyskanym quadzie
  • Policjant stoi przy odzyskanym samochodzie
  • Policjant stoi przy odzyskanym samochodzie
  • Policjant kuca przy odzyskanym samochodzie
Powrót na górę strony