Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękali nastolatkę. Odpowiedzą za stalking

Data publikacji 03.03.2021

Dozór Policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną zastosowała prokuratura wobec dwóch mieszkańców gminy Chełm. Mężczyźni, za pośrednictwem mediów społecznościowych, nękali znaną im nastolatkę. Grozili pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Gdy postawili pod miejscem jej zamieszkania znicz, małoletnia zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o groźbach i nękaniu niespełna 17-letniej mieszkanki gminy Chełm przez dwóch znanych jej mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, że od połowy stycznia otrzymywała od nich, za pośrednictwem mediów społecznościowych, obraźliwe filmiki i wiadomości tekstowe. Grozili jej też pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Któregoś dnia postawili pod bramą ogrodzenia posesji, na której zamieszkuje wypalony znicz.

Policjanci zatrzymali w poniedziałek w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Chełm w wieku 19 i 22 lat. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli tym, że nastolatka miała wcześniej źle o nich mówić. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty stalkingu. Zastosowano też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i wszelkiego kontaktowania się z nią.  

Zgodnie z kodeksem karnym ten, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osób jej bliskich wzbudza u niej poczucie zagrożenia, poniżenia lub narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony