Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 04.03.2021

34-latek najpierw sobie solidnie popił ze swoim 48-letnim kolegą, a potem wsiadł z nim do samochodu, ale do celu nie dotarł, bo zaliczył dachowanie. Jakby tego było mało, kierowca i jego kompan postanowili oddalić się z miejsca zdarzenia i uciec do lasu, ale ku swojemu zdziwieniu zostali zatrzymani przez policjanta, który był w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych. Sierżant sztabowy Konrad Grodzki będąc w czasie wolnym od służby przejeżdżał przez miejscowość Pomiłowo, gdy zauważył stojący na poboczu radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi. Od policjantów podejmujących interwencję dowiedział się, że chwilę wcześniej kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem wjechał w ogrodzenie, po czym dachował zatrzymując się na podwórku jednej z posesji. Według relacji świadków kierujący i pasażer, po zdarzeniu od razu opuścili pojazd i uciekli w stronę lasu.

Sierżant sztabowy Konrad Grodzki doskonale znając topografię pobliskiego terenu bez chwili zastanowienia udał się w poszukiwaniu osób. Penetrując kompleks leśny zauważył dwóch mężczyzn, ukrywających się w zaroślach. Na odzieży i ciele mieli ślady krwi. Przypuszczając, że mogą mieć związek ze zdarzeniem zostali przez niego zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu sławieńskiego, w wieku 34 i 48 lat. Obaj zostali przekazani policjantom, którzy po chwili dojechali na miejsce.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że obaj byli nietrzeźwi. Badania wykazały u każdego z nich ponad promil alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. 34-latek przyznał się do winy i usłyszał zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony