Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji Policji podjęli wyzwanie i wsparli Monikę

Data publikacji 04.03.2021

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach włączyli się w akcję wspierającą Monikę, która pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Tym samym przyjęli wezwanie do pomocy z katowickiego pododdziału kontrterrorystycznego. Policjanci przebiegli kilometr, wsparli zbiórkę dla młodej kobiety i zaprosili do udziału w wyzwaniu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy i Bielska-Białej.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach otrzymali nominację do challenge'u "Kilometr dla Moniki" od policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Zasady wyzwania są bardzo proste. Wystarczy przebiec 1 kilometr i wspomóc dowolną kwotą zbiórkę dla 28-letniej mieszkanki powiatu wielickiego — siostry policjanta z Komisariatu Policji w Gdowie. Pieniądze uzyskane w ramach zbiórki zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie, a także rehabilitację Moniki.

Do wykonania fizycznej części zadania zgłosili się policjanci z Kompanii Prewencji VI, którzy wielokrotnie już włączali się w podobne przedsięwzięcia, które mają wspomóc potrzebujących i chorych. We wtorek wykonali swoje zadanie. 

Mundurowi nominowali do wyzwania, a tym samym pomocy Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie i Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Wierzymy, że wspólnie zbierzemy kwotę, dzięki której uda się zrealizować leczenie Moniki!

W pomoc może włączyć się każdy.

Więcej o zbiórce pod adresem siepomaga.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Policjanci z katowickiego oddziału prewencji Policji podjęli wyzwanie i wsparli Monikę

Pobierz plik Policjanci z katowickiego oddziału prewencji Policji podjęli wyzwanie i wsparli Monikę (format mp4 - rozmiar 15.93 MB)

Nagranie audio Audiodeksrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeksrypcja filmu (format m4a - rozmiar 774.05 KB)

Powrót na górę strony